ÜRÜNLERDE İADE SÜRESİ NEDİR?


Havos.com.tr web sitemiz ve Whatsapp Sipariş Hattımız üzerinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış ve deforme olmamış şartıyla iade ve değişim süresi fatura tarihinden itibaren "14 GÜN" dür.

Satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış ve deforme olmamış şartıyla iade süresi teslim tarihinden itibaren "14 GÜN" dür. Bu süreyi aşan talepler kabul edilemeyecek ve ürünler karşı ödemeli olarak tarafınıza geri gönderilecektir. İade işlemlerinin başlatılabilmesi için faturanızın üzerinde yer alan iade formunu eksiksiz olarak doldurup faturanız ile birlikte tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜN BEDENİNİ VEYA FARKLI BİR ÜRÜNLE DEĞİŞİMİNİ YAPABİLİYOR MUYUM?

Ürün ya da beden değişimi yapılmamaktadır. Değişim yapmak istediğiniz beden ya da ürünü web sitemizden yeniden satın alabilir ve elinizde bulunan ürünü iade olarak gönderim sağlayabilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz daha hızlı gerçekleşmiş olacaktır.

Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş değişim yapabilir miyim?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken kalite kontrolünden geçmektedir. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaşması halinde tarafımıza 0538 872 22 27 Whatsapp müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek, ürün görsellerini iletebilir, değişim talep edebilirsiniz.

HEDİYE ÇEKİ/ İADE İŞLEMİ NASIL YAPABİLİRİM?

Üye girişi yaparak "Hesabım" bölümünden "İade Taleplerim" i seçin " Yeni Talep oluştur " seçeneği ile iade etmek istediğiniz ürünlerin Sipariş numarasını seçin ve ilerleye tıklayın. İade etmek istediğiniz ürünleri işaretleyerek devam edin. Sistem sizlere otomatik ücretsiz iade kargo gönderim kodu verecektir. MNG kargo şube yetkilisine bu kodu ileterek içerisinde tarafımıza gönderim sağlayabilirsiniz.

 “Üyeliksiz oluşturulan siparişler” için, kargonuzu MNG kargo ile Alıcı adı 'Havoş Tekstil Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti.' ya da firma kodumuz 378 834 987  belirterek karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. 

HEDİYE ÇEKİ YÜKLEMESİ NASIL YAPILIR?

Sipariş tutarınızı hediye çeki olarak talep etmeniz halinde faturanıza mutlaka “HEDİYE ÇEKİ TALEP EDİYORUM” şeklinde not almanız gerekmektedir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili departman tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek sistemimizde mevcut olan telefon numaranıza SMS ile bilgilendirme sağlanmaktadır. SMS geldikten sonra Whatsapp Müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek ürün/ ürünlerin bedeli üye olduğunuz mail adresinize tanımlanmasını talep etmeniz gerekmektedir. Hediye çekinizi 6 Ay boyunca sitemizde hediye çeki tutarı ve üzeri siparişlerinizde kullanabilirsiniz. "Hesabım" bölümünde yer alan "Hediye Çeklerim" sekmesinden yüklenen hediye çekinizi görüntüleyebilirsiniz. Hediye çekinizin kullanımı sırasında beklenmedik bir hata ile karşılaşırsanız 0538 872 22 27 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Faturanıza hediye çeki talep ettiğiniz bilgisini not almamanız halinde iade uygunluğu kontrol edilerek direkt olarak ücret iade işlemi alışveriş yapmış olduğunuz kart bilgisine gerçekleşmektedir.

* TÜM İADE  VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİNDE FATURA İBRAZI ZORUNLUDUR*

İADE İŞLEMİNDE KARGO ÜCRETİ ÖDEYECEK MİYİM?

İade işlemlerinde anlaşmalı kargo firmamız “MNG” kargo ile gönderim sağlamanız gerekmektedir. Diğer kargo firmaları ile gönderilen ürünlerin kargo ücreti tarafınıza ait olmaktadır. Farklı firmalardan gönderilen iade kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanmamaktadır.

Ürünlerin size ulaşması amacıyla ödediğiniz Kargo Ücreti ve Kapıda Ödemeli siparişlerinizde tahsil edilen Kargo ve Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli iade edilmemektedir.

Önemli: Teslim alınmayan gönderiler için kargo ücreti gönderim ve tarafımıza ulaşması olarak iki ayrı kargo ücreti tahsil edilmektedir.

SİPARİŞİMİN KARGO PAKETİNİN DIŞI DEFORME OLMUŞ VE ÜRÜN VE ÜRÜNLER ZARAR GÖRMÜŞ NE YAPMALIYIM?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapılarak ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Durum Tespit Tutanağı" talep edilmesi gerekmektedir.

İADE TUTARI HESABIMA NE ZAMAN GEÇER?

İade işlemleriniz başarılı şekilde sağlanması için ürün/ürünler tarafımıza eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. İadeniz tarafımıza ulaştıktan 1-3 iş günü içerisinde kalite kontrol aşamasından geçmektedir.

Siparişinizi sitemiz üzerinden kart (İyzipay güvenli ödeme yöntemi) ile sağlamanız halinde iade sürenizin alışveriş yapmış olduğunuz kart bilgilerinize iletildiğine dair SMS ile bilgilendirme sağlanmaktadır.


Kapıda Ödeme ve Havale/EFT ödeme yöntemi ile satın alınan siparişlerde iade bilgileri (Banka Hesap Bilgileri) ile ilgili olarak işlemlerin başlatılması için SMS ile bilgilendirme sağlanmaktadır. SMS bilgisi geldikten sonra 0538 872 22 27 Whatsapp Müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek Banka hesap bilgilerinizi iletmeniz gerekmektedir.

Kartınıza yansıma süresi bankalara göre değişkenlik göstermekte olup, ortalama süre 3-14 iş günüdür.

YURTDIŞI SİPARİŞİ

Yurtdışı sipariş teslim süreleri 7-30 iş günü arasında değişiklik gösterebilmektedir. Yurtdışı siparişlerinde ülkeye bağlı olarak gümrük ücreti mevcut olabilmektedir. Gümrük ücret tutarları müşteriye aittir.

İPTAL & İADE

İade işlemlerinde tarafınıza teslim edildikten sonra 14 iş günü içerisinde tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.

Kargo ve çıkabilecek gümrük ücretleri iade işlemlerinde tarafınıza ait olacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR